Véget ért a szakoktatást népszerűsítő beszélgetéssorozat és a Hargita Megye Tanácsa támogatásával lebonyolított kampány, valamint a szakiskolákba való beiratkozási időszak első szakasza. Ezt összegezte a csíkszeredai megyeházán június 30-án, csütörtökön Barabás Csaba, a Hargita Megye Tanácsa alintézményeként működő Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége vezetője, Görbe Péter főtanfelügyelő, Szabó Irén Otília, a Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ munkatársa, valamint Csík-, Udvarhely- és Gyergyó-térségi szakközépiskolák igazgatói/aligazgatói. A jelen lévő igazgatók ismertetőjéből kiderült, mely szakosztályokban maradtak helyek, hova lehet még iratkozni.