A Csomád-Bálványos társulás célja a térség fejlesztése
(0 Szavazat)65 megjelenítés
Hidrogeológiai tanulmányt készít a Csomád-Bálványos Közösségek Közti Turizmusfejlesztési Társulás – melynek létrehozója és fő fenntartója Hargita Megye Tanácsa - a Szent Anna-tónál. A tanulmány és a fúrások célja, hogy vizet nyerjenek, ami a turizmus fejlesztéséhez járul hozzá a turisták jobb kiszolgálása révén, számolt be a tervekről Böjte Csaba Ernő projektmenedzser. Mindezt a Csomád-Bálványos kistérség Hargita megyei rendezési terve keretében végzik, amelynek közbeszerzését Hargita Megye Tanácsa bonyolította le, és elkészülését is teljes mértékben finanszírozza saját költségvetéséből.
Utolsó frissítés: hétfő, 2018 február 05
Február 2-án szakértők és illetékes csoportja terepszemlét tartott a Szent Anna-tónál, a projekt első lépéseként topográfiai felméréseket végeztek a Mohos-tőzegláp mellett, és kijelölték a fúrások helyeit. Jelen volt Laczkó Attila hidrogeológus, Antal Levente topográfus, Szakács Márton, a lázárfalvi közbirtokosság elnöke, a Pro Szent Anna Egyesület részéről Dósa Levente, a Csomád-Bálványos társulás részéről pedig Incze László igazgató és Böjte Csaba Ernő projektmenedzser.
A tőzegláp melletti terület, ahol a fúrások helyeit jelölték ki, a lázárfalvi közbirtokosság tulajdona, a szervezettől kapja használatba a Csomád-Bálványos turismusfejlesztési társulás, ismertette a részleteket Böjte Csaba Ernő.
A projektmenedzser elmondta, a munkálat célja az infrastukturális fejlesztés, amely a turisták szélesebb körű kiszolgálásához járul majd hozzá. A projekt következő lépése a szerződéskötés a tulajdonosokkal a területhasználatra vonatkozóan, majd ezt követi a munkálatok engedélyeztetése.
A Csomád-Bálványos turizmusfejlesztési társulás fontos célkitűzésének tekinti a vidék turisztikai fejlesztését, népszerűsítését és megóvását. Elsődleges szempont, hogy biztosítsa a vidéken élő, Európa-szerte ritkaságszámba menő növény- és állatvilág megóvását. Úgy vélik, kellő odafigyeléssel és összefogással, jelentős növekedést lehet elérni a térségben úgy, hogy a vidék fejlesztése ne okozzon károkat a védett természeti területen.
Csíkszereda, 2018. február 2.
Tetszett ez a cikk?(0 Szavazat)65 megjelenítés