( Szavazat)40 megjelenítés A Hargita Megye Tanácsa keretében működő Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság uniós pályázati forrásokból javítaná a Gyergyószentmiklósi Ápoló és Gondozó Központ és a Gyergyótölgyesi Neuropszichiátriai Rekuperációs és Rehabilitációs Központ szolgáltatásait.
Utolsó frissítés: csütörtök, 2011 április 21
A Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség által lebonyolított 2007–2013-as Regionális Operatív Program 3. prioritási tengelyének keretében adta le pályázati javaslatait. A támogatási szerződést 2011. április 21-én a fejlesztési ügynökség gyulafehérvári székhelyén Elekes Zoltán, az igazgatóság vezetője írta alá.
A Gyergyószentmiklósi Ápoló és Gondozó Központ számára megnyert pályázat összértéke 3 510 045,72 lej, amiből 2 722 460,58 lej a támogatás és 114 060,42 lej az önrész. Az összeget a régi központ felújítására és újrafelosztására (a mostani legtöbb nyolc ágy helyett csak három ágy lesz egy szobában), valamint a területén előírt standardok betartása érdekében használják fel. A régi épülethez hozzáépítenek egy újabb épülettestet garzon típusú lakrészekkel, ezzel újabb 25 férőhelyet biztosítanak az ellátottak számára.
A Gyergyótölgyesi Neuropszichiátriai Rekuperációs és Rehabilitációs Központ számára megnyert pályázat összértéke 1 732 632,28 lej, amiből 1 327 038,58 lej a támogatás és 72 582,42 lei az önrész, mindebből a szükséges bútorzat biztosítása mellett a jelenlegi központ padlásának manzárdosításával újabb 17 férőhelyet hoznak létre, így a központ 50 helyesre bővül. A központ bekerítését és egy terasz megépítését ebből az összegből fogják kivitelezni.
– Hargita Megye Tanácsa mindig is kiemelt figyelmet szentelt a szociális kérdéseknek, és mind a saját költségvetéséből, mind a pályázati források bevonásával azon igyekszik, hogy azokat a feladatokat is magára tudja vállalni, amelyeket az állam egyáltalán nem vagy csak részben lát el – nyilatkozta Borboly Csaba. – Különösen nagy öröm számunkra a mostani nyertes pályázat, melytől nem csupán az ellátásra szoruló személyek életkörülményeinek javulását, hanem a beutalásra váró személyek gondjainak enyhülését is remélyjük. A családprogramunk, a nappali központok működtetése, az otthon gondozói program és még sorolhatnám, mind azt szolgálja, hogy valamennyi generáció otthon érezhesse magát Székelyföldön, és hogy a lakosság mindennapi életét, amennyire tudjuk, megkönnyítsük.