Kinda Géza célja az olimpiai kvóta megszerzése

(0 Szavazat)138 megjelenítés

A csíkszeredai Kinda Géza augusztusban Ausztráliában bekapcsolódott az olimpiai szezon második versenysorozatába. A székelyföldi versenyző a hódeszkások (snowboard) cross műfajban rendezett két megmérettetésén vett részt Hargita Megye Tanácsának támogatásával. Victoria állam leghavasabb sítelepén, Hothman régióban mindkét versenyen jelesen szerepelt, egy második és egy harmadik helyezést ért el. Ez az eredmény lényegesen hozzájárul az olimpiai kvóta teljesítéséhez – számolt be a versenyző.

Kinda Géza 1983. július 16-án született Csíkszeredában. Hatéves korától korcsolyázott, 8 évesen kezdte a sízést, 14 éves volt, amikor megkapta az első hódeszkáját. Több országos bajnokságot nyert hódeszkával Romániában és Magyarországon, jelenleg nemzetközi elit snowboardversenyeken képviseli hazánkat.
Idén először képviseli Csíkszeredát a Ride More elnevezésű hódeszkasportklub versenyzőjeként. Az alakulat két éve működik, az alapító tagok között szerepel Kinda Géza is, akinek a fő célja az olimpiai kvóta megszerzése, illetve a sportág népszerűsítése Hargita megyében.
A 2012–13-as téli szezont sikeresen zárta, a Szibériai Krasnoyarski orosz bajnokságon a 4. helyen végzett, így az első lett Romániából, aki megszerezte a Világkupa-pontokat. Ezt követte a Világkupán való részvétel, ahol a szezon végére már csak 0,2 másodperccel maradt le a döntőről. A szezon végén pedig fölénnyel nyert Bulgáriában a Nemzetközi Síszövetség (FIS) versenyén, ahol öt országból voltak résztvevők.
Legkevesebb 100 pont elérése szükséges ahhoz, hogy az első 40 olimpiai versenyző között vagy az első 30 között szerepeljen a Világkupán. Az ausztrál versenyeknek köszönhetően Kinda Géza a 56. helyen szerepel az olimpiai rangsorban.
A csíkszeredai versenyző ezúton is köszönetét fejezi ki Hargita Megye Tanácsának, hogy segítette a versenyre való kijutását. Mint kifejtette, reméli, a szezon hátralevő részében is sikeresen fog versenyezni.