Szárhegy önkormányzatának kisebbségben lévő frakciója nemet mondott a vendégkonyha bérbeadására

(0 Szavazat)56 megjelenítés

– Mindent megtettünk, amit lehetett, de ha Gyergyószárhegy önkormányzatában az ellenzéki tanácsosok egy csoportja nem akarja a helyi vendégház konyhájának bérbeadását, és ha nem térnek vissza az ügyre, azt tudomásul vesszük – reagált Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke arra, hogy a szárhegyi önkormányzati testület nem fogadta el a konyha bérbeadásáról szóló tervezetet. Mint ismeretes, a Schola vendégház a megyei tanács ügykezelésében van, jelenleg az alintézménye, a Gyergyószárhegyi Művészeti és Kulturális Központ vendégházaként működik, és Borboly Csaba tavaly ősszel felvetette, hogy a szárhegyi gazdasszonyok használhatnák.

A jelenleg irodáknak is helyet adó ingatlan mindig is a szárhegyieké volt, iskola működött benne, a megyei tanács néhány éve saját pénzén újította fel. A megyeelnök tavaly ősszel, egy helyi találkozó alkalmával, bejelentette: mivel igénylik is, jobb, ha visszaadják a községnek, hiszen a megye eddigi mutatók alapján a kapacitásához képest nem tud hasznosan gazdálkodni vele, ha pedig újból a község használná, az meglátása szerint több hasznot hozhatna a térségbeli turizmusnak. Így a helyi gazdasszonyok által alapított Torzsások Turisztikai Egyesülete hasznosíthatná a megyei tanács pályázatán nyert lekvárkészítő kisüzemi kuktáját, mivel a helyi önkormányzat ingatlanjai közül mindeddig nem találtak megfelelő helyiséget a beüzemeléshez. A turisztikai szervezet Hargita Megye Tanácsa Vidékfejlesztési Egyesületének 2011. évi kiírásán 9940 lej támogatást nyert erdeigyümölcs-feldolgozó konyha létrehozására.
– A lelkiismeretünk tiszta. Ez nem a mi kudarcunk, hanem a helyi ellenzéké, a kis párt tagjainak kell magyarázkodniuk a szárhegyiek előtt, hiszen a januári lakossági fórumon megígérték, hogy támogatják az elképzelést. Azt szerettük volna, hogy a megyei tanács költségvetéséből felújított épületet a helyiek működtessék, így megmenthették volna több helyi lakos munkahelyét, illetve újabb állásokat hozhattak volna létre. Sőt a községi napközibe járó kisgyerekek számára is lehetett volna biztosítani a megfelelő körülmények között előállított ebédet, nem beszélve arról, hogy a megyei tanács a Gyergyószárhegyen tartandó programjain keresztül akár több százezer lej értékű megrendeléseket hozna a konyhának, ami által a helyben megtermelt zöldséget és gyümölcsöt is lehetne értékesíteni. Kár, hogy a több milliárd régi lej értékű konyha felfüggeszti tevékenységét, és akik ott dolgoztak, munka nélkül maradnak. Remélem, ez az állapot ideiglenes, és csak addig tart, amíg a bérbeadás jelenlegi ellenzői egy újbóli szavazáson nem támogatják az elképzelésünket – jelentette ki a megyeelnök megköszönve a megyei tanács vagyongazdálkodással és a jogi ügyekkel foglalkozó csapata munkáját, amely mindent megtett, amit lehetett ez ügyben.
Hargita Megye Tanácsa részéről továbbra is megvan a nyitottság és a pozitív hozzáállás, hogy lehessen folytatni a tevékenységet a vendégházban, főleg mert az ez évi  költségvetési törvény sajnos olyan rendelkezést tartalmaz, hogy saját fenntartású egységben a megyei tanács vagy alintézményei vendéglátó tevékenységre nem fordíthatnak pénzt a büdzséjükből. Így  kényszerült a megyei tanács arra, hogy vagy átadja a helyi önkormányzatnak, hogy az saját cégén keresztül működtesse, vagy kiadja közvetlenül egy szolgáltatónak. A március 24-i ülésen a második esetről lett volna szó, hogy lehetőleg egy helyi szolgáltató kezdje el működtetni a konyhát, később pedig akár az elszállásolás feladatát is elvállalta volna. A megyeelnök elmondta, hogy amint a helyi önkormányzat ismét visszatér az ügyre, és meglesz a szükséges szavazat a vagyoni döntéshez, a megyei tanács azonnal, akár rendkívüli ülésen, napirendre bocsátja és elfogadja az erről szóló határozatot, hiszen addig is, amíg a kisebbségi tulajdonosok egyet nem értése miatt a Lázár-kastély kapui zárva vannak, az alkotóközpont teljes értékű tevékenységet kellene végezzen, ez ugyanis sok szárhegyi és gyergyói-medencei ember számára jelent jövedelmet, bevételt, hitet és vonzást.


Csíkszereda, 2014. március 29.

Álláshirdetések
Tematikus oldalak

Eseménynaptár
«2024, július»
hkscpsv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
FACEBOOK

Projektek

 

 

 

 

 

 

ENSIE

 

 

Network of Cities for Artistic Creation

European Day of Artistic Creativity

Creative Ideas Bank

 

VADKÁROK HARGITA MEGYÉBEN

Sürgősségi számok

Egységes segélyhívó szám:

112

 

Hargita Megye Tanácsának készenléti szolgálata a megyei utak hótalanítására:

0266 207 774