Lezajlott a downhill-enduro kerékpárverseny a Madarasi Hargitán

(0 Szavazat)43 megjelenítés

Kedvező időjárási viszonyok és jó hangulat közepette zajlott a szeptember 12–13-i downhillverseny a Madarasi Hargitán. A rajthoz állók között a környékbeliek mellett voltak Marosvásárhelyről, Brassóból, Sinaiáról, Nagybányáról, Szebenből és Bukarestből is. Az eseményre benevezett 44 sportoló négy különböző kategóriában mérte össze tudását és bátorságát. Az ifi korcsoportban inkább környékbeli versenyzők indultak, ők is foglalták el a dobogós helyezéseket. Az elit és masters kategóriában viszont az országos élmezőny állt rajthoz.

A legeredményesebb Hargita megyei versenyző Kinda Géza volt, aki az elit kategóriában a 3. helyen végzett. A verseny eredményei megtekinthetők a www.facebook.com/photo.php?fbid=779039792135370&set=gm.388957301262755&type=1&theather címen. Lelkes szurkolókban sem volt hiány. A 2200 méteres pálya érdekesebb pontjainál és a célnál sokan biztatták a bátor versenyzőket. Az ország legkülönbözőbb részeiről érkezett fiatalok egyaránt jól érezték magukat, és elmondásuk szerint szívesen visszatérnek a Hargitára. A szervezők biztosították őket, hogy a következő években is megszervezik a versenyt, sőt a jövőben hagyományt fognak teremteni ennek az egyre divatosabb extrémsportnak vidékünkön.
A kétnapos esemény újból bebizonyította, hogy kis odafigyeléssel, jó szervezéssel és főként nagy adag lelkesedéssel életet lehet lehelni egy festői szépségű, de nyári szezonban nem túl látogatott turisztikai központ életébe. Ennek a hétvégének a nagy tanulsága, hogy az alpesi országok síparadicsomaihoz hasonlóan a nyári idényre is kell vonzó, turistákat csalogató, tájba illő tevékenységekre feltételeket biztosítani és főként programokat szervezni ahhoz, hogy a vidék bekapcsolódhasson az egész éves turisztikai forgalomba.