Több százan kapcsolódtak be a családok és gyermekek napjába
(0 Szavazat)59 megjelenítés
A X. Hargitai Megyenapok részeként június 2-án, hétfőn tartották meg a Hargita megyei családok és gyermekek napját Csíkszeredában. A népes gyereksereget délben Szabó Barna megyemenedzser és Zonda Erika, a megyei tanács Programok és Alárendelt Intézmények Vezérigazgatóságának vezetője köszöntötte, sok vidámságot és jókedvet kívánva nekik.
Utolsó frissítés: kedd, 2014 június 03
A Folker együttes gyermektáncházba invitálta a jelenlévőket, közösen daloltak, majd a hangszereket is „megsimogathatták” a gyermekek. A Csíki Anyák Egyesületének Tipe-Tupa bábcsoportja A három pillangó bábjátékot és a Nyuszi, Gyuszi és a farkas című történetet elevenítette meg a megyeháza márványtermében. Ezzel egy időben az oszlopcsarnokban különböző kézműves-foglalkozásokat tartottak, megismerkedhettek a Terka Móka kirakójátékkal, és a szokásokhoz híven idén is volt arcfestés. Hosszú sor kígyózott a vattacukor előtt is, minden gyereket megajándékoztak egy kis nyalánksággal. A folytatásban a népdaloké és a néptáncé volt a főszerep, a Gyermekek Háza néptánccsoportja a táncos kedvű gyerekekkel közösen ropta, a jó hangulatról Ádám Katalin gondoskodott. Mindeközben nyílt napot tartottak a Hargita Stúdióban, ahol a gyerekek betekinthettek a kulisszák mögé.
A szervezők idén nemcsak a gyerekeket szólították meg, hanem a felnőtteket is: szülőkkel tartottak kerekasztal-beszélgetést a megyeháza földszinti termében. Egyéb témák mellett beszélgettek a viselkedészavarról és a hiperaktivitásról is, melyek diagnosztizálása hosszú és összetett folyamat, mivel az ellenszegülés lehet életkori sajátosság is a dackorszakban vagy kamaszkorban. Egy-egy betegség felismerése azért fontos, mert deviáns viselkedéshez is vezethet – magyarázta a szakember. A zavarnak lehetnek genetikai, idegrendszeri vagy környezeti kiváltó okai, a kezelésben az a leglényegesebb, hogy a szakember, a szülő és a pedagógus együttműködjön. A problémás gyermeket el kell fogadja a környezete, segíteni kell az alkalmazkodásban, például az iskolában, hiszen minden gyereknek ugyanúgy joga van a tanuláshoz. Családi környezetben és az iskolában is segíteni kell negatív énképük javítását a pozitívumok hangsúlyozásával. Fontos a szabályok felállítása és a napirend meghatározása, amely biztonságot nyújt számukra. A kerekasztal-beszélgetésen a szülőknek lehetőségük volt kérdezni a szakemberektől és saját problémáikat is megbeszélni, esetenként segítséget kérni.
A rendezvényről fotógalériát találnak a megyenapok Facebook-oldalán (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1440307006219703.1073741840.1435348166715587&type=1).
A hét további programkínálata: https://www.facebook.com/notes/x-hargitai-megyenapok/x-hargitai-megyenapok-2014-m%C3%A1jus-31-j%C3%BAnius-9/1438889053028165
Csíkszereda, 2014. június 2.
Tetszett ez a cikk?(0 Szavazat)59 megjelenítés