Másodszor tartottak Székelyföldi Akadémiát Korondon
(0 Szavazat)46 megjelenítés
Helyi együttműködés a turizmus szolgálatában – helyi értékeink újraértékelése címmel tartott előadást Korondon Pál Zoltán Ferenc, a Slow Tours Transylvania vezetője kedden, december 10-én. A Hargita Megye Tanácsa által életre hívott előadássorozat, a Székelyföldi Akadémia keretében megszervezett rendezvényen Vágási Albert községmenedzser köszöntötte a megjelenteket, majd beszédében a turizmus jelentőségét hangsúlyozta a község életében.
Utolsó frissítés: csütörtök, 2014 december 11
Pál Zoltán felelevenítette, hogy évekkel ezelőtt még csak reménykedett azon turisztikai programok megvalósulásában, amelyek azóta Korond és Sóvidék turisztikai kínálatának szerves részét képezik. - Külön öröm számomra, hogy más településeken korondi jó példákról beszélhetek a turizmus vonatkozásában – fogalmazott a szakember.
Az előadás gerincét néhány fontos téma kivesézése képezte: a gazdálkodás nehézségei a székely falvakban; a helyi értékek és látványosságok feltérképezése és tudatosítása a közösségben; az értéktöbblet teremtésének lehetséges módozatai; Korond és Sóvidék turisztikailag eladható értékeinek gyors katasztere; helyi jó példák és jellegzetességek felsorolása. Pál Zoltán három megvalósítható projektet vázolt fel, melyek környékbeli látványosságokhoz kőtödnek: a Likas-kőhöz, a Firtos-várához, valamint a Csiga-dombhoz. A szakember hangsúlyozta, mindhárom terv esetében kezdeményezőként tudatában van a kihívásoknak és a szükséges munkának, de ahogy az Élményműhely, a Korondi séta és a többi friss megvalósítás példája is mutatja, van esély a sikerre, a megvalósítás hozama pedig elfeledteti a befektetett energiát.
Az új projektek kapcsán az előadó kiemelte, amellett, hogy hozzáadott értéket hoznának létre, tudják, hogy minden szereplőt érdekeltté kell tenniük, illetve nem kis feladat lesz a működtetés vagy a karbantartás sem –, és végül nemcsak a vendéglátók, hanem a község minden lakójára számítaniuk kell a népszerűsítésben.
Az előadást követő beszélgetésen a panziósok, a fazekasok, a boltosok, a pedagógusok, az unitárius egyházközség, illetve a helyi önkormányzat álláspontja is megfogalmazódott. Szó esett a fazekasok által képviselt értékről és a hagyományos árcsói fazekasvásárról, valamint a pünkösdi vásárról, az állandó kirakodóvásárról és a termékkínálatról, a quados turisztikai programok megítélésének javításáról, a frissen beindított programok sikeréről, amit a jövő évi előzetes foglalások is jeleznek, illetve nem utolsó sorban a helyi Élményműhely fejlesztését célzó projektnek, a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány által kezdeményezett Give-Get-Do! elnevezésű adománygyűjtő programba való benevezéséről. A résztvevők a Likas-kőhöz tervezett rendszeres szabadtéri előadások, rendezvények tervéről is tanácskoztak.
Székelyudvarhely, 2014. december 11.
Tetszett ez a cikk?(0 Szavazat)46 megjelenítés