(0 Szavazat)39 megjelenítés
Keresztes Györgyi festőművésznek 40. címmel nyílik kiállítása január 25-én, pénteken 18 órától a Megyeháza Galériában. A marosvásárhelyi Bernády-házban már bemutatott tárlatot követően most a csíkszeredai közönség is láthatja az alkotó első egyéni kiállítását, ahol rálátás nyílik az egyetemi évek művészetétől kezdődően a legutóbbi időszakát jellemző festői úton levésre is.
Utolsó frissítés: kedd, 2019 január 22
Bár Keresztes Györgyi neve és képei nem ismeretlenek a közönség előtt, korábban csak csoportos vagy páros kiállításokon szerepeltek a munkái. A mostani kiállítás azért is jelentős mert egyfajta mérföldkőnek számít a művész életében, amikor az „emberélet útjának felén” visszatekint életére, művészetére. Munkáiból úgy válogat, hogy láthatóvá válhassanak ennek a festői élettörténetnek a legfontosabb momentumai, kérdései, felvetései, különböző élethelyzeteiből adódó sajátos nézőpontjai, naplószerűen. Aki a kiállításra látogat, egy nagy ívű, érzelmekkel teli, ugyanakkor elmélyült történetnek válhat részesévé – ajánlja a kiállítást Túros Eszter művészettörténész, aki a tárlat megnyitását vállalta. A kiállításmegnyitón közreműködik Krizbai Imre klasszikus gitáron.
Keresztes Györgyi a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskola diákjaként festészet szakon tanult 1992-1996 között. Felsőfokú iskoláit Jászvásáron, a George Enescu Művészeti Akadémián végezte 1997-2002 között, művészetpedagógia szakon diplomázott 2002-ben. Jelenleg a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskolában művészettörténet és rajztanárként dolgozik.
A Studio 9 művészeti csoportosulás alapító tagja (2006), ugyanakkor tagja a Romániai Képzőművészek Szövetségének (UAP- 2002) és a csíkszeredai Grafirka Egyesületnek is.
Számos hazai és külföldi kiállításon szerepelt alkotásaival. Egyéni és csoportos kiállításokon vett részt, alkotásainak nagy része magángyűjteményekben kapott helyet.
Az elmúlt évek során több művésztelepen is részt vett: Nemzetközi alkotótábor, Pannonhalma – Magyarország (2008), III. Zala-Pannon Nemzetközi alkotótábor – Magyarország (2010), Erdélyi Alkotótábor Székelyvarságon az EMKA szervezésében. (2014), Borospatak Nemzetközi Alkotótábor, Gyimesközéplok (2016, 2017, 2018)
Csíkszereda, 2019. január 22.
Tetszett ez a cikk?(0 Szavazat)39 megjelenítés