Élménypedagógia a természetben...

Élménypedagógia a természetben...

(0 Szavazat)111 megjelenítés

A második félév folyamán Hargita Megye Tanácsa ifjúsági pályázatot hirdetett, amelyet a Napocska Egyesület is megpályázott a Napsugár Napközi Otthon gyermekei számára. Zöld óvodánk koncepciójából is tudatosult számunkra, hogy a környezetbarát attitűdöt, a környezet iránti érzékenységet legfőképpen a természetben nyújtott élmények segítségével alapozhatjuk meg, ezért gyakran szervezünk tanulmányi kirándulásokat, megfigyeléseket természetes környezetben, erdei óvodát, tematikus napokat, így ismerve meg az élővilágot, növényeket, állatokat, természeti ritkaságokat, jelenségeket. 

Ez a pályázat hozzásegítette óvodánk Gyopárka és Margaréta csoportját ahhoz, hogy megismerkedjünk szülőföldünk nevezetességével, Európa természeti ritkaságának számító vulkanikus eredetű tavunkkal, a Szent Anna-tóval. A tanulmányi kirándulás a csoportban projektmódszerrel feldolgozott Szülőföldünk nevezetességei témakör fontos része volt, előzetes ismeretekkel és felfedezésre váró kérdésekkel, titkokkal előkészítve. Kíváncsian keresgéltünk a helyszínen a tó vulkanikus eredetét igazoló bizonyítékokat, megvizsgálva a talajt, a kőzeteket, a növény- és rovarvilágot meg a vizet. Ugyanakkor látni véltük a legenda meseszereplőit, és megtaláltuk a legenda hitelességét bizonyító kápolnát, valamint az elsüllyedt vár helyén csillogó tavat. A mesemondó verseny során pedig odavarázsoltuk a sárkánnyá változott gonosz várurat, a hattyúkká változott lányokat, de még a Mohos zöld szakállú vízikirályát és vízitündérkéit is. Az egyéni felderítések, kutatások élményei, a közösen szervezett programok következtetései meghatározóak lehetnek, és bízunk abban, hogy ezek a gyerekek természetszerető felnőttekké válnak. Gyermekeink nevében mondunk köszönetet a megyei tanács 2100 lejes támogatásáért, amely ily módon hozzájárult egy hiteles élménypedagógiai naphoz a természetben.

...és a környezet jeles napjain
Az Élménypedagógia a természetben című projektünk révén, mely a megyei tanács támogatása révén valósult meg, tanulmányi kiránduláson vettünk részt a Madarak és fák napja alkalmából Homoródszentpálon. Ezen a kiránduláson a Napocska Napközi Otthonból két csoport vett részt: a Méhecske és a Bóbita csoport. Kirándulásunk célja a természeti értékek felfedezése volt a Nagy-Homoród mentén. Halastavakat figyeltünk meg, és betekintést nyerhettünk a környék csodálatos és változatos madárvilágába. Dr. Szabó József vezetésével sok mindent megtudhattunk a területen előforduló ritka madárfajokról, többek között azt is, hogy a madárpihenő élőhelyeinek változatossága 113 madárfajnak nyújt fészkelési lehetőséget: több récefajnak, gémféléknek, vízicsibéknek, nádi poszátáknak és a sárga billegető alfajainak. Fellelhetők itt még a vadrécék, seregélyek, fecskék, barázdabillegetők és még sok más ritka madárfaj. A gyerekek számára nagy élmény volt ezek közül néhányat megfigyelni természetes élőhelyükön az Óriás távcsövön keresztül. A projekt produktumába a környezetvédelmi világnap alkalmából a szülők is betekintést nyerhettek. A produktum egy rajz-, illetve fotókiállítást tartalmazott, mely a gyermekek élményeit, tapasztalatait tárta az érdeklődők elé. Köszönjük a megyei tanács támogatását, és a továbbiakban is várjuk, hogy hasonló örömökben részesítsék az óvodáskorú gyermekeket. 
Álláshirdetések
Tematikus oldalak

Eseménynaptár
«2024, december»
hkscpsv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
FACEBOOK

Projektek

 

 

 

 

 

 

ENSIE

 

 

Network of Cities for Artistic Creation

European Day of Artistic Creativity

Creative Ideas Bank

 

VADKÁROK HARGITA MEGYÉBEN

Sürgősségi számok

Egységes segélyhívó szám:

112

 

Hargita Megye Tanácsának készenléti szolgálata a megyei utak hótalanítására:

0266 207 774