Miért jó itthon fiatalnak lenni?
(0 Szavazat)32 megjelenítés
Etéden folytatódott a Székelyföldi Akadémia október 20-án, csütörtökön Hargita Megye Tanácsa és Etéd község önkormányzata közös szervezésében. Az eseményen résztvevő fiatalok, önkormányzati és civil szervezetek vezetői valamint munkatársai Pál Zoltán, a Slow Tours Transyilvania vezetője előadásában a vidéki életben rejlő lehetőségekről tudhatta meg többet a jó gyakorlatok és sikeres példák tükrében.
Utolsó frissítés: szerda, 2016 november 02
Az előadásból kiderült, hogy a hagyományos földművelés, állattartás, és a kézműves termékek előállítását követően nehézségekbe ütköznek azok értékesítése során. A fiatalok pedig nagyobb hozzáadott értéket tudnak előteremteni rugalmasságuknak, kommunikációs készségüknek és a világhálónak köszönhetően, amennyiben ez társul a szövetkezéssel és együttműködéssel, felvéve a versenyt a nagyfelvásárlók lenyomott árai ellen. Ugyanakkor a helyi turizmus mozgatórugója az előadó szerint a helyi értékek előtérbe helyezése, amely a gazdaságot is erősítené, így hosszútávon fenntartható és működőképes.
Ezt megelőzően P. Buzogány Árpád a megyei tanács alintézményeként működő Székelyudvarhelyi Hagyományőrző Forrásközpont munkatársa az intézmény Hagyományos életmód a mindennapokban című kiadványát bemutatva részleteiben ismertette a könyvben leírt a Csíki-térségre jellemző hagyományos életvitelt, valamint a Gyimesekben meghonosodott különböző szokásokat és hiedelmeket.
Csíkszereda, 2016. október 31.
Tetszett ez a cikk?(0 Szavazat)32 megjelenítés