A digitalizáció szükségességéről konzultáltak a partnerrégiók
(0 Szavazat)74 megjelenítés
A kulturális és természeti örökség együttműködésben való digitalizálásának (Collaborative Digitization of Natural and Cultural Heritage – CD-ETA) szükségességéről beszélgettek a projektpartnerek szerdán, szeptember 7-én a csíkszeredai megyeházán. Hargita Megye Tanácsa szervezésében az elmúlt napokban zajlott a harmadik alkalommal sorra kerülő nemzetközi találkozó a programban részt vevő országok képviselőinek jelenlétében.
Utolsó frissítés: szerda, 2016 szeptember 07
A műhelymunkák során Hargita Megye Tanácsa mellett Spanyolországból, Olaszországból, Görögországból, Szlovéniából, Bulgáriából és Észtországból érkezett partnerek mutatták be a különböző régiókban alkalmazott digitalizálási gyakorlatokat. Zonda Erika, a projekt Hargita megyei menedzsere szerint minden egyes partnerrégióban folyamatban van a helyi érintettek csoportjának megalakulása. Itt olyan különböző intézményekről és szervezetekről van szó, akik valamilyen formában a kulturális és természeti örökségvédelem szakterületén tevékenykednek. Egyesek az értékek feltérképezésén, az értéktár megalakulásán dolgoznak, mások már elkezdték a digitalizációs tevékenységet, vagy már évek óta ezzel foglalkoznak – fejtette ki a projektmenedzser.
– Nagyon fontos szerepet tulajdonítok a projektben aktívan részt vevő és annak kihívásait vállaló helyi érintettek tevékenységének, akik nagyban hozzájárulnak a megyei értékek feltérképezéséhez. Fontos, hogy a projektben kidolgozandó, digitalizálásra vonatkozó akcióterv, stratégiák, jó gyakorlatok és alkalmazások úgy legyenek kigondolva, hogy Hargita megyében alkalmazhatóak legyenek, és segítsék a megyei értékek digitalizációját – tette hozzá Zonda Erika.
Chiorean Adrian, a projekt Hargita megyei munkatársa szerint igyekeznek minden fellelhető értéket összesíteni, digitalizálni, és ezáltal elérhetővé tenni az európaiak számára, hiszen, mint mondta, minden helyi érték európai érték is. Ebben nagy segítség a partnerrégiók által bemutatott gyakorlatok, amelyeket a program révén összehangolnak.
Svetlana Dimitrova-Sotirova, a bulgáriai Pleven-Olt Eurórégió képviselője szerint büszkék, hogy vezethetik az ötéves futamidejű projektet. Értékelésében az értékek virtuális térbe történő átültetése nemcsak a programban részt vevő régiók előnyét, hanem egész Európa javát szolgálja, hiszen a digitalizáció nemcsak a régiók, hanem Európa szintjén is kihívást jelent. Az együttműködés célja pedig a partnerek felkészítése a legjobb gyakorlatok elsajátítására.
Csíkszereda, 2016. szeptember 7.
Tetszett ez a cikk?(0 Szavazat)74 megjelenítés