Csíki siker a Hargita Enduro Hegyikerékpár-versenyen

(0 Szavazat)40 megjelenítés

Kedvezett az időjárás a hétvégén tartott Hargita Enduro hegyikerékpár-versenynek, az nemzeti bajnokság 4. fordulójára az ország minden tájáról érkeztek bringások. A rangos megmérettetés alkalmából egy új enduro pályát is kipróbálhattak a kerékpárosok a Madarasi Hargitán, a Hargita Megye Tanácsa támogatásával létrejött versenyről a csíkszeredaiak is értékes díjakkal tértek haza.

Mintegy 50 versenyző érkezett - a helyiek mellett – a szélrózsa minden irányából: Temesvárról, Besztercéről, Kolozsvárról, Bukarestből, Brassóból, Resicáról és Moldáviából is eljöttek a Madarasi Hargitára az enduro kerékpározás szerelmesei – számoltak be a rendezvény szervezői, a Ride More Sport Klub tagjai, az eseményt követően. A szeptember 9-10-én tartott hegyikerékpár-verseny során nagy sikere volt a Madarasi Hargitáért Egyesület újonnan kialakított enduro pályájának is, amelyet szintén a megyei tanács támogatásának köszönhetően sikerült létrehozni. Az országos enduro kupa 4. fordulóján jól szerepeltek a helyiek: az “Elit” kategóriában első helyen végzett a csíkszeredai Pál Gábor, a szintén csíkszeredai Marcu Dan 2. helyezést ért el, míg a nyitott “Hobby” kategória második helyezettje Virginas Bando lett. A legjobb hegyi bringások értékes nyereményekkel tértek haza: