Csík-Ball kosárlabdatorna Hargita Megye Tanácsának támogatásával

A Nagy Rezső Sportegyesület közleménye

(0 Szavazat)31 megjelenítés

Csík-Ball elnevezéssel 3x3-as utcai kosárlabdatornát rendeztek a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola udvarán.

A Nagy Rezső Sportegyesület által szervezett és a Hargita Megye Tanácsa által finanszírozott vetélkedőre tizenöt együttes nevezett be, legtöbbjük csíki volt, de érkezett egy-egy csapat Székelyudvarhelyről, Szovátáról és Gyergyószentmiklósról is – tudtuk meg Antal Szabolcs Kafkától, a torna szervezőjétől. A részvevőket két csoportba sorolták, egyikben a 17 éven aluli fiúcsapatok és a lányok, a másikban pedig a 17 éven felüliek léptek pályára. A megmérettetés kieséses rendszerben zajlott, de volt vigaszág, így a kiesettek is kaptak egy második esélyt a továbbjutásra. A lányok és az ifjúsági csoportban a harmadik helyen az udvarhelyi Kómások (lányok) csapata végzett, másodikok a csíkszeredai Harcosok (lányok) lettek, a csoport győztese pedig a csíkszeredai Dunk Kórosok fiúcsapata.

A 17 éven felülieknél a harmadik hely a Mindegy (Csíkszereda) csapatáé lett, a második hely a Székelyudvarhelyi Bivalyoké, az első helyet pedig a Mapec (Csíkszereda) hódította el. Volt hárompontosdobó verseny is, ezen Vízi Áron (No Name) bizonyult a legjobbnak, a Two ball elnevezésű próbát pedig a Gál Kincső és Salamon Mercédesz (Harcosok) alkotta duó nyerte.