Készül a Hargita-hegység rendezési terve
(0 Szavazat)87 megjelenítés
A Hargita-hegység rendezési tervéről egyeztettek július 3-án, kedden a megyeházán Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke, Bíró Barna Botond alelnök, Becze István megyei tanácsos, Lázár Zoltán, a Hargita Hegység Közösségi Fejlesztési Társulás vezetője, Korodi Szabolcs a rendezési terv koordinátora, valamint Péter Lukács, Csíkcsicsó, Bíró László, Csíkmadaras, Csibi József, Csíkmadéfalva, Kedves Róbert, Csíkszenttamás, Benedek László, Kápolnásfalu, Molnár Tibor, Szenetgyháza, és Nagy Attila, Zetelaka község polgármesterei.
Utolsó frissítés: szerda, 2018 július 04
Július hónap végére várható, hogy elkészül a rendezési terv, majd ezt követően publikussá is teszik, hogy bárki, hozzászólásával, meglátásaival még inkább erősíthessék a hegység fejlesztési stratégiáját. Az érintett községek képviselői mind egyetértettek abban, hogy a stratégiai fejlesztés érdekében az egyes községek elképzeléseit, fejlesztési szándékait egymást erősítve, közösen egy irányba kell terelni. Mindazonáltal pedig rendszeres egyeztetésekre lesz szükség a továbbiakban a polgármesteri hivatalok mellett a helyi közbirtokosságokkal és a helyi érintett szereplőkkel is.
A munkamegbeszélés alkalmával az övezeti rendezési tervet készítő cég képviselője bemutatta a terv jelenlegi állapotát és annak ütemtervét. Egyedülálló az országban hiszen több mint húsz települést érint a hegység fenntartható fejlesztéséről szóló rendezési terv. Több, a településeket érintő fejlesztéseket is átbeszéltek, mint a Zetelaka – Madarasi-Hargita – Kápolnásfalu – Szentegyháza közötti út kiépítése, valamint a vízhálózat, szennyvízvezeték, villanyvezeték kiépítése, a csíkszentimrei Büdösfürdő, félkész állapotban maradt mofetták kiépítésének ügyét, a Homoródfürdő és Szentegyháza közötti kerékpáros közlekedés elképzeléseit, a különböző bicikliutak kiépítését és a jelenlegiek összekötését, vagy a marosfői sípálya vízellátásának kiépítését.
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke ugyanakkor arra kérte az érintetteket, hogy a rendezési terv elkészülte előtt már tegyék meg a szükséges lépéseket, annak érdekében, hogy előmozdítsák a térség turisztikai fejlesztését. Mint mondta, a hegység fenntartható turisztikai fejlesztését foglalja magában a rendezési terv, amely minden tulajdonosnak, közigazgatási egységnek lehetőséget biztosít arra, hogy egymást erősítve végezzenek el beruházásokat, amely majd több turistát vonzhat a térségbe és az év minden napjára kiszámítható jövedelem keletkezzen.
A stratégia célja többek között a térség sírégióinak összekapcsolása, a nyújtott szolgáltatások és az infrastruktúra kiépítése terén egyaránt. Ugyanakkor az erdei bicikliutak kiépítése és a meglévő szakaszok összekapcsolása.
A Hargita-hegységet érintő fejlesztési elképzelésekről és a fejleszétési társulásról még többet az alábbi linken olvashatnak:
http://hargitamegye.ro/hargitahegyseg.html
Csíkszereda, 2018. július 3.
Tetszett ez a cikk?(0 Szavazat)87 megjelenítés