A Hargita Triatlon Club kiválóan teljesít

A Hargita Triatlon Club közleménye

(0 Szavazat)71 megjelenítés

Az elmúlt sport eseményekben gazdag hétvégén, szeptember  8 – 10. között tartották a fél-ironman távú (1900 m úszás, 90 km kerékpár, 21 km szaladás) országos bajnokságot, ahol a versenyzőknek a Vidraru-tóban kellet úszniuk, majd onnan kibiciklizni a Bilea-tóig és vissza, ezután pedig egy 21 km-es szaladással és majdnem 400 lépcsőfok megmászásával érhettek a célba.

A versenyen remekül teljesítettek a Hargita Triatlon Club sportolói: Koter Adél a női mezőnyben győzedelmeskedett, Simon István pedig 3. helyen végzett. A hétvégi versennyel lezárult a négy állomásból álló fél-ironman távú körverseny is, amelyet a nőknél ugyancsak Koter Adél nyert, a férfiaknál pedig Simon István a 2. helyen végzett. Továbbá a triatlon club a tereptriatlon körversenyen is eredményesen szerepelt, amelynek nyolc állomása után, Szakács Mária 1. helyen végzett, őt követte Gál Tünde a 3. helyen, és Biró Júlia a 4. helyen. A férfiaknál Simon István győzedelmeskedett. A csapat felkészülését Hargita Megyei Tanácsa sportpályázatán keresztül támogatta. A Hargita Triatlon Clubról még több részletet a klub honlapján olvashatnak: http://www.harghitatriathlonclub.ro/.