– Bár időnk és energiánk nagy részét most a koronavírus terjedésének...
(0 Szavazat)274 megjelenítés
– Bár időnk és energiánk nagy részét most a koronavírus terjedésének megfékezésére fordítjuk, nem feledkezhetünk meg arról sem, hogy áprilisban már aktívak a térségünkben a barnamedvék, elsősorban a bocsos egyedek jelenthetnek veszélyt az itt élőkre. Éppen ezért, kérek mindenkit, legyen óvatos és azonnal jelentse, ha medvét lát vagy kárt észlel – hívja fel a figyelmet Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Utolsó frissítés: hétfő, 2020 április 06
Hadnagy Lehel, a SZILOS Vadásztársaság elnöke, a tájgazdálkodási munkacsoport tagja felhívta a figyelmet, hogy a bocsos medvék várhatóan április közepétől indulnak el. - Arra érdemes odafigyelni, hogy semmiféle állati maradványt ne dobjanak ki, peremvidéken ne hagyjanak kutyaeledelt sem az udvaron, mert a medvéknek rendkívül jó a szaglása, és messziről megérzik az élelmet - bejönnek érte akár a portára is – hívja fel a figyelmet a szakember.
- Minden vadkárt jelenteni kell a polgármesteri hivatalnál, hogy készüljön el a kárfelmérés. A hivatal csak ezt követően tudja jelezni a terület ügykezelését végző vadásztársulásnak, hogy kérje a problémás egyed kiemelését – nyilatkozta Borboly Csaba, hozzátéve, hogy az elmúlt években hasznos eszköznek bizonyultak a medvebiztos konténerek és a villanypásztorok is, ezek beszerzését érdemes folytatni minél több helyen.
Hargita megye egész Európában egyedi biokulturális régió: kiemelkedően gazdag természeti tőkével rendelkezik, nagyon sok máshol ritka, védett fajjal. Természeti értékeink fenntartásához, a velük való okos, hosszú távú gazdálkodás előmozdításához, szükség volt egy olyan intézményi egységre, amely ötvözi a már jól megalapozott klasszikus szakterületek tudását és bölcsességét. Ennek érdekében Hargita Megye Tanácsa tavaly az országban elsőként hozott létre tájgazdálkodási munkacsoportot Demeter László biológus vezetésével. A munkacsoport missziója azóta is az intézmények és szakterületek közötti együttműködés elősegítése a Hargita megyei biokulturális tőke megőrzése és fejlesztése érdekében.
A megyei tanács a medvetámadások ügyében tett eddigi lépéseiről itt olvashatnak: http://vadkarok.hargitamegye.ro/ vagy a közösségi oldalon: https://www.facebook.com/vadkarok/ tájékozódhatnak.
Csíkszereda, 2020. április 2.
Tetszett ez a cikk?(0 Szavazat)274 megjelenítés